Harisnyanadrág, harisnya viselési szokások, szabályok, különleges sok színű és évszaktól független téma, mégis leginkább tavasszal és ősszel kerül fókuszba, hogy viseljük, hogy ne viseljük, ha igen, milyen alkalomra, milyen színűt és milyen anyagút, lehet mintás vagy színes 30 pluszosan is? Ezekre a kérdésekre is szeretnénk választ adni ebben a részében.
Ha beírod a keresőbe, hogy harisnya viselés vagy harisnya viselés szabálya, ezer meg egy oldalt fog kiadni, és nem lesz két egyforma közöttük, melyen ugyanazt olvashatod. Én személy szerint ebben is a megengedőbb típusba tartozom, aki azt vallja, hogy bátran viselhetsz bármit, amiben jól érzed magad, ami igazán te vagy. De ehhez nagyon kell az önismeret, és nagyon tudatosnak kell lenned, hogy ne kelts olyan érzetet, hogy te magad sem tudod, mit miért vettél fel. Szóval én azt mondom, hogy aki ősszel és télen is szívesen visel szoknyát vagy ruhát, az bátran nézen szét is válogasson a harisnyanadrág.hu webshop termékei közül, ahol számtalan színben, stílusban, méretben, és mintákkal készült darabok közül válogathat. És sem ősszel, sem télen, sem tavasszal ne engedjük el tűnni a színeket, a mintákat, még a rosszabb idő beköszöntében sem. De hadd meséljek előszóban egy kicsit a harisnyáról, mint kiegészítőről, egy kis harisnya történelemmel. Alapanyagát, amit ősszállott 1935-ben találták fel, és a francia Dupont cég kezdte harisnya gyártásra használni, ezt megelőzően gyapjúból, selyemből vagy pamutból készültek. A nők által vágyott ruhadarabbá pedig akkor vált, amikor 1940-ben a Kék angyal című filmben Marlene Dietrich megvillantotta a gyönyörű karcsú harisnyába bújtatott lábaid, viszont ekkor még selyem szalagokkal rögzítették a fehérneműhöz, viszont a szoknyák rövidülésével és hát a mini szoknya berobbanásával a divat világba égetővé vált ennek a megoldásnak úgymond a cseréje. A megváltást egy Ellen Graham nevű amerikai harisnya gyárostól kaptuk, aki feltalálta a harisnya mai formáját, ami ugye már derék résszel ellátott, ezáltal a termék népszerűsége már a csillagos eget súrolta, és ekkortájt kezdtek el variálni a mintázatával és az anyagával is. És hogy hogyan tudjuk kiválasztani a számukra megfelelő méretű, mintájú vagy vastagságú harisnyákat, a következő bejegyzésből ezt is megtudhatod.
Köszönet a szövegért, amelyet videó formájában is megnézhettek, a Viva Bella szín és stílustanácsadás-nak, Bartos Viktóriának!