Sziasztok! Ez itt a Harisnya viselési szokások és szabályok második része, amelyben szó lesz arról, hogy mi is az a den, és mikor van ennek jelentősége, illetve hogyan válaszunk magunknak megfelelő méretű harisnyát, hogy az úgy álljon rajtunk, ahogy annak állnia kell. De nézzük, mi is található egy termék csomagolásán, és miért fontosak ezek az adatok.
Találhatunk a csomagoláson egy fantázianevet, az adott termék fantázianevét, a színét, a méretét, az anyagát, egyébként az anyagösszetételt a hátoldalon is megtalálhatjuk, egy számot és ezt a bizonyos den szócskát, ami a harisnyát alkotó fonal vastagságát, finomságát, szövésének sűrűségét jelenti. Minél magasabb ez a szám, annál vastagabb a harisnya. Egy átlagos harisnya 15 és 40 den közé tehető, de kapható ennél vékonyabb, 8 denes és jóval vastagabb, akár 200 denes is. A gyártók a mérettáblázatot, tehát hogy milyen magasságú és testsúlyú viselőre ajánlják, általában a termék hátoldalán tüntetik fel, és ez azért fontos, hogy a megfelelő méretű harisnyát válasszuk, mert ha túl kicsi, akkor a két lábszár közötti varrás le tud csúszni, és ez viseléskor kényelmetlen, illetve ha feszül, akkor könnyebben szakad. Ha pedig túl nagy, akkor általában a bokánál szokott redőződni, ami egyrészt nem túl esztétikus látvány, másrészt eredményezheti az állandó igazgatást. A gyártók mérettáblázata eltérő lehet így célszerű figyelembe venni az adott termékre vonatkozó általuk javasolt méretet. Tehát, ha megszoktuk, hogy egy bizonyos termékből az S-M méretet vásároljuk, akkor ha másikat szeretnénk kipróbálni, akkor ne nyúljunk automatikusan ugyanehhez a mérethez, hiszen lehet, hogy ebből már az M-L fog kelleni. Fontos azonban, hogy ettől ne essünk kétségbe, mert nem arról van szó, hogy ekkorát nőtünk, ez idő alatt mindössze a gyártók másképp tüntetik fel a méretezést. És ügyeljünk arra is, hogy a ruhánk és a harisnyák vastagsága összhangban legyen, tehát egy vastag, téli ruhához ne viseljünk alacsony den számú, vékony harisnyát és fordítva. És hogy mi a különbség a lykra, a poliamid, a krepp és a többi anyag között? Hogyan tudod eldönteni, hogy számodra melyik lesz a megfelelő, illetve melyiket, milyen alkalommal vagy milyen évszakban tudod leginkább viselni? Erről a következő videóban lesz szó.
Köszönet a szövegért, amelyet videó formájában is megnézhettek, a Viva Bella szín és stílustanácsadás-nak, Bartos Viktóriának!